הצעד הנכון - בית-הספר לריקודים סלוניים ולטיניים
 
התקשרו עכשיו!  052-8776659
לימוד מקצועי - יחס אישי - תוצאות מהירות
 
 

מה לעשות כשבן זוג אחד רוצה ללמוד לרקוד והשני מתנגד?

הרבה פעמים יצא לי לקבל טלפון מאישה שמאוד רצתה ללמוד לרקוד אבל בן הזוג שלה לא. לעיתים נדירות זה קרה הפוך, שהתקשר גבר, שאל המון שאלות וממש שיתף את רצונו לעבור את החוויה הזו של לדעת לרקוד, אבל אישתו בכלל לא היתה בעניין. ומה בנוגע לזוגות לפני חתונה? לרוב הכלה שמתחתנת מאוד רוצה להכין ריקוד לחתונה, אבל החתן בכלל לא מעוניין. מדוע כל זה קורה? דבר ראשון יש לאנשים מסויימים פחד באופן כללי מללמוד משהו חדש ולא מוכר. דבר שני, מדובר כאן בלימוד ריקוד, שהוא החצנה של הגוף ותנועה מול אנשים אחרים. ישנם אנשים שחוששים ללמוד לרקוד שמא יעשו צחוק מעצמם, ישנם כאלו שחושבים שאין להם קואורדינציה מספקת, אנשים חסרי ביטחון, או אנשים שלא רקדו בכלל כל החיים ומה פתאום להתחיל עכשיו... מה קורה למערכת יחסים זוגית במצב כזה? ישנם מצבים בהם בן הזוג שמעוניין ללמוד לרקוד פשוט מוותר על התשוקה והחלום מכיוון שהצד השני לא יגיע איתו ולא יעבור איתו את החוויה. מצב זה יכול להוביל לפגיעה במערכת היחסים, לתסכול רב ולתובנה שאולי אין התאמה מספקת. כמו כן, יכול להיווצר כעס על בן הזוג על כך שאינו מוכן להתפשר ולהתגמש. לעיתים, אנשים אף יגיעו ללמוד לבדם.

מצד שני, ישנם מצבים בהם בן הזוג שאינו מעוניין לרקוד אכן מגיע מתוך לחץ וחוסר עניין, רק על מנת לרצות, לרוב את האישה. זכור לי מקרה בו זוג לפני חתונה הגיע אלי ללמוד ריקוד. החלום של הכלה היה לבנות ריקוד לחתונה, בעוד בן זוגה הגיע בלי כל חשק. זכור לי השיעור הראשון בו הוא הביע חוסר עניין, חוסר שביעות רצון מוחלטת, קיטר וזילזל כל השיעור. בסוף השיעור עשיתי איתו שיחה ואמרתי לו שלאישה שהוא עומד להתחתן איתה יש חלום ויש לו שתי ברירות: או לקלקל הכל וללמוד בצורה לא נעימה ולא חווייתית שתשאיר טעם חמוץ לכולנו, או להגיע לשיעור הבא, פעם אחת נוספת, אבל בראש פתוח ומשוחרר ולהתמסר כל כולו לחוויה. בסופו של דבר בני הזוג היו עימי מספר חודשים ולימדתי אותם מספר רב של סגנונות ולא רק את הריקוד לארוע. הפרידה היתה ממש נרגשת כאשר הבחור כתב לי מכתב תודה כמה הוא חשש בהתחלה וכמה לימוד הריקוד עזר לו להשתחרר ולהנות וכמה זה שינה לו מהותית את החיים. לימים, לאחר כמה שנים, הוא שלח את הוריו אלי ללמוד.

בשורה תחתונה, מעולם לא פגשתי אדם שלאחר שלמד לרקוד במשך תקופה עדיין לא נהנה מזה כלל. אמנם צריך להקדיש קצת זמן ללימוד ורצוי לתרגל, אך בכך אין לימוד ריקוד שונה מכל לימוד אחר. לאחר שלומדים מגלים את היכולת להשתחרר, להנות בלי מעצורים, למנוע את תחושת הקיפאון וחוסר הביטחון בלרקוד מול אנשים, לומדים להנות מהמוזיקה והמקצבים השונים ובכלל, לא יושבים או עומדים בצד בארועים. ובאשר לזוגיות? זוגות יוצאים משיעורי ריקוד מחייכים אחרי שצחקו כל השיעור ועשו יחד פעילות משותפת וזה שווה הכל!

קרן קולן
הכותבת היא רקדנית, כוריאוגרפית ומלמדת ריקוד בחיפה
מנהלת בית הספר לריקודים סלוניים ולטיניים בחיפה - הצעד הנכון.
ראו גם:
שיעורי ריקוד פרטיים
מגוון שיעורים פרטיים בריקוד המיועדים לזוגות או ליחידים. תוכלו לבחור ללמוד לרקוד כל סגנון או סגנונות ריקוד. השיעורים מתקיימים עם מורים פרטיים ובהתאמה אישית.
 
 


Valid CSS3